To warto wiedzieć wybierając narożnik do salonu

Narożniki przez lata były postrzegane jako dość luksusowe meble salonowe. Ich cena zwykle nie napawała optymizmem, nie brakowało więc osób, które zachwycały się nimi, ostatecznie jednak dochodziły do wniosku, że zakup kanapy do salonu będzie znacznie lepszym rozwiązaniem.

Dziś, gdy w sklepach meblowych pojawiają się także tanie narożniki, pytanie o atrakcyjność tych mebli powraca. I choć trudno polemizować z osobami uważającymi, że warto zaprosić do salonu narożnik, nie sposób też nie zgodzić się z tym, że należy to robić pod pewnymi warunkami.

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, że narożnik powinien pasować kompozycyjnie do salonu. Oczywiście, styl bazujący na kontraście także jest popularny, jeśli jednak sami mamy czuć się dobrze w takim pomieszczeniu, kontrast powinien być wprowadzony do niego świadomie. Warto też pamiętać o tym, że choć cena jest ważna, nie mniej istotna jest funkcjonalność takiego mebla. Jeśli w salonie planujemy przyjmować gości, postawmy więc przede wszystkim na model rozkładany, posiadający pojemnik na pościel.